• TERMOPLASTİKLERE EXTRUZYONLA HAYAT VEREN FİRMA
  • info@burplast.com
  • +90 224 493 22 00

EKSTRÜZYON

Esnek Ekstrüzyonlar

Esnek malzemeler geniş bir sertlik aralığında üretilmektedir. Çok çeşitli renk seçenekleri mevcuttur. Bunlar dolgulu sınıflar, doldurulmamış sınıflar (saf kristal vinil) ve gıda kalitelerini kapsar. Bazıları UV dengelenmiş oldukları için açık havada kullanım için uygundur. Renklendirme, hem satın alınan bileşikler hem de masterbatch ilavesi ile elde edilir.


Sert Ekstrüzyonlar

Şeffafta dahil olmak üzere çeşitli renklerde sert profillerin giderek artan çeşitliliğini üretiyoruz. Yine bu malzemeler dış mekan kullanım profilleri için UV ile dengelenmiş materyalden üretilebilir. Bu profiller için takımlar daha karmaşıktır çünkü boyutlandırma plakaları ve bazen vakum kalibrasyonları şekli soğutma taşıyıcısında ayarlamak için gereklidir.

Çift Sertlikli Ekstrüzyonlar (Co-Extrusion)

Burplast, giderek artan sayıda uygulama için çift sertlikte veya ko-ekstrüzyon formunda çift ekstrüzyon profilleri üretir. Bunu başarmak için, iki makine soğumadan önce homojen bir bağ oluşturan ortak bir kalıp vasıtasıyla farklı ama uyumlu malzemeleri beslemek için bağlanırlar. İki malzemenin bir araya getirilmesiyle birlikte, bir profilin işlevi arttırılırken iş için gerekli bileşen sayısı da azaltılmış olur. Örneğin. Çift bileşenli bir conta profili yada menteşe amaçlı bir profil.